Naturalne środki przeciw grypie

Co roku czekają nas nie tylko kolędy od listopada, ale też tradycjyne nakręcanie strachu przed wirusem grypy.
Abyście byli więc dobrze przygotowani, oto kilka naturalnych i sprawdzonych środków, które pomogą Wam zdrowo przebrnąć przez zimną porę roku. Wiadomo, witamina C, witamina D i cynk to takie standardowe wyposażenie, ale natura przygotowała dla nas też te wspaniałe, specjalne substancje!

Bez czarny

Bez czarny – bez niego zimą ani rusz (sorry, musiałam 😉 ). Ale na poważnie, bez czarny ma niesamowicie korzystny wpływ na nasz system immunologiczny i na zwalczanie wirusów, w tym wirusów grypy, i to nieważne czy chodzi o typ A, B, bez działa uniwersalny. Potrafi zahamować replikację wirusa grypy i dlatego stosuje się go zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/9395631
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15080016

Jego działanie na drogi oddechowe jest też pomocne w przypadku innych schorzeń dróg oddechowych – nawet jeśli mamy przed sobą długą podróż samolotem, to właśnie bez czarny ochroni nas przez infekcją dróg oddechowych.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27023596

 

Kwercetyna

Substancja ta jest nie tylko szczególnie interesująca dla alergików, ale także jako środek przeciwwirusowy o dużym zastosowaniu.

Jak piszą autorzy poniższego opracowania: safe, effective and affordable (bezpieczne, skuteczne i przystępne cenowo) – czego tu więcej wymagać?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4728566
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31211498

Kwercetyna zawarta jest w kaparach, lubczyku, cebuli, jabłkach, brokułach, szczypiorku, jagodach…. i w kimchi! https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27157719
(oczywiście też dostępna w kapsułkach)


Holunder – vor allem in Holunderextrakten sind die Inhaltsstoffe in konzentrierter Form enthalten

Aloe Vera – aloes

Ta roślina jest nie tylko świetna, jeśli latem spalimy sobie plecy na słońcu, jest również pomocna jesienią, aby zwalczać wirusy!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27157719
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6170609/

Miód

Tak, babcia jak zawsze miała rację – miód (zwłaszcza miód typu Manuka) pomaga również skutecznie zwalczyć wirus grypy
!https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24880005
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29472785

In diesem Sinne: Gesundheit!

Dużo zdrowia!!